Streszczenia Szczegółowe Popularnych Lektur Szkolnych od Gimnazjum do Liceum

Szybkie wybieranie streszczeń:   Dyskusje na forum:

Czy człowiek przyczynia się do zagłady świata?

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE
Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE
 

Czy człowiek przyczynia się do zagłady świata? Moim zdaniem tak i postaram się to udowodnić.
Pierwszym argumentem potwierdzającym tezę jest taka okoliczność, iż w pewnych krajach świata wciąż trwa walka zbrojna. Cały czas ktoś z kimś o coś walczy, zamiast popierać i przyczyniać się do upowszechnienia demokracji. Dawałoby to możliwość podjęcia dialogu i porozumienia stron, a dzisiaj w dalszym ciągu problemy rozwiązuje się wojną. Giną tysiące ludzi. Egzekwowanie własnych potrzeb kiedyś może rozszerzyć się na wielką skalę.
Drugim dowodem może być fakt, iż ludzkość zamieszkująca naszą planetę o nią nie dba. W dzisiejszych czasach ciężko spotkać człowieka, który na przykład segreguje odpady. Nie robimy nic w kierunku, aby klimat się nie załamał, co przecież nie jest niemożliwe. Nie ograniczamy emisji dwutlenku węgla, karczujemy lasy. Człowiek zapanował nad światem i zaczął z niego korzystać? Nie, raczej nie korzystać, a wykorzystywać. Dostrzegajmy tę zasadniczą różnicę.
Kolejnym uzasadnieniem może być to, że sprawa końca świata jest cały czas nagłaśniana przez media, które wywierają na nas bezpośrednią presję. Dzięki temu coraz większy procent ludności wierzy w te przepowiednie, a wiadomo, że coś, co jest podparte głęboką wiarą kiedyś ma szansę realizacji. Zupełnie na miejscu jest powiedzenie, że „wiara czyni cuda”. To zjawisko jest naprawdę trudne do wyjaśnienia.
Mam nadzieję, że przekonująco przedstawiłem wpływ człowieka na losy świata, a postawiona teza znalazła swoje pokrycie a argumentach. Przemyślmy swą postawę i nie bądźmy obojętni wobec degradacji środowiska.

0
Tags:

Najnowsze odcinki wideokursu angielskiego na YoutubeWypracowania Użytkowników